Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • Atbildam lasītājam: kā pārņemt vecvecāku kapa vietu?

    Ziņas senioriem
    Santa.lv
    Santa.lv
    29. maijs, 2024
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Shutterstock
    Meža kapos ir apglabāta mana vecmāmiņa. Par šo kapa vietu visu laiku rūpējās tēvs, bet arī viņš nomira un ir apglabāts citos kapos. Kas ir jādara, lai šo vecmāmiņas kapa vietu pārņemtu? Vai to var mantot? Laukumā līdzās vecmammai vēl ir brīvas vietas. Kas jādara, ja mēs kādu tur gribētu apglabāt? Tā kā tēva vairs nav, nav kam pajautāt, vai viņam bija noslēgts līgums ar Meža kapiem.

    Kapsētu iekšējās kārtības noteikumus, kapavietu piešķiršanas un uzturēšanas, kā arī apbedīšanas un kapliču izmantošanas kārtību galvaspilsētā nosaka Rīgas domes izdotie Rīgas valstspilsētas pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi.

    Kā skaidro Rīgas valstpilsētas pašvaldības Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvaldes galvenā speciāliste Jevgēnija Lībiņa, saskaņā ar šiem noteikumiem kapavietas uzturētājam ir pienākums noslēgt ar kapsētas pārzini līgumu par kapavietas uzturēšanu. Šajā gadījumā ir jādodas uz I vai II Meža kapsētas administrāciju, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti) un radniecību pierādošus dokumentus (savu, vecmāmiņas un tēva dzimšanas apliecību).

    Līgumu par kapavietas uzturēšanu var slēgt augšupējais radinieks (vecvecāki vai vecāki) vai lejupējais radinieks (bērni, mazbērni), brālis vai māsa.

    Tā kā šajā gadījumā cilvēks vecmammai ir lejupējais radinieks, tad viņam ir tiesības slēgt uzturēšanas līgumu, pierādot radniecību. Kapavietas netiek mantotas, bet, slēdzot līgumu par konkrētās kapavietas uzturēšanu, pašvaldība kapsētas pārziņa personā nodod konkrēto kapsētas zemes gabalu – kapavietu – uzturēšanā kapavietas uzturētājam.

    Tā kā I un II Meža kapsēta ir daļēji slēgtās kapsētas, tad mirušos apbedī izveidotās kapavietās, bet jaunu kapavietu ierādīšana ir ierobežota. Ja izveidotajā kapavietā nav brīvas vietas un nevar veikt virsapbedījumu, tad kapsētas pārzinis, pamatojoties uz iesniegumu, kuram pievienota miršanas apliecība, atbilstoši brīvo kapavietu skaitam konkrētajā kapsētā var piešķirt jaunu kapavietu,

    bet faktiski daļēji slēgtajās kapsētās brīvo kapavietu jaunajiem apbedījumiem nav.

    Lai paplašinātu kapavietu uz kapavietai piegulošās brīvās zemes vai uz kapavietai piegulošās aktētās kapavietas rēķina, pēc kapavietas uzturēšanas līguma noslēgšanas jāvēršas pie kapsētas pārziņa, kurš izvērtēs katru konkrēto gadījumu, un, ja būs juridisks pamatojums, tad notiks kapavietas paplašināšanas process.

     

    Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
    Par diskusiju un problēmrakstu cikla «ZIŅAS SENIORIEM» saturu atbild Žurnāls Santa.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē