Viņš atzīst, ka regulāri piedalās sanāksmēs ar visu Covid-19 krīzes novēršanā iesaistīto dienestu vadītājiem un vērtē dažādus iespējamos scenārijus.
«Mēs esam apsprieduši dažādus rīcības variantus, arī vēršanos pēc starptautiskās palīdzības. Kad intensīvajā terapijā beidzas resursi, īstermiņā neko labot vairs nevar. Cik anesteziologu ir, tik ir, cik māsu ir, tik ir. Mēs varam atvest papildu elpināšanas iekārtas, bet nevaram palielināt cilvēku skaitu, kuri ar šīm iekārtām var strādāt,» problēmas veselības aprūpes nozarē ieskicē Pavļuts.
Viņš uzsver, ka tiek strādāts ar visiem iespējamiem scenārijiem, tostarp lauka hospitāļu veidošanu. «Es domāju, ka piektdien mēs izsludināsim ārkārtas situāciju veselības aprūpē, un, visticamāk, no nākamās pirmdienas tiks pārtraukta plānveida pakalpojumu sniegšana,» prognozē ministrs.
Viņš vērš uzmanību, ka pašreizējā situācijā netrūkst ātrās palīdzības mašīnu, bet problēma ir tajā, ka šīs mašīnas stāv rindā pie slimnīcu uzņemšanas nodaļām un, kamēr tās gaida rindā, nevar tikt apkalpoti citi akūtie pacienti.
Kā ziņots, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule trešdien publiski nāca klajā ar aicinājumu izsludināt ārkārtas situāciju Latvijas veselības nozarē, jo Covid-19 krīzes radītās pārslodzes dēļ slimnīcas vairs faktiski nespēj uzņemt visus pacientus.
Trešdienas vakarā NMPD paziņoja, ka Ārkārtas vadības grupa lēmusi turpmāk vēl stingrāk šķirot uz ārkārtas tālruni 113 saņemtos zvanus, lai neatliekamo medicīnisko palīdzību galvenokārt varētu saņemt iedzīvotāji, kas nonākuši dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes.