Šobrīd no Rīgas ar Wizz Air iespējams doties uz trim galamērķiem – Oslo (Norvēģija), Eindhovenu (Nīderlande) un Dortmundi (Vācija).
„Mēs esam pārliecināti, ka ar šo akciju Wizz Air atbalstīs Latvijas tūrisma nozares atplaukumu, kā arī sniegs neaizmirstamas ceļošanas iespējas Latvijas pasažieriem," norāda Wizz Air korporatīvās komunikācijas vadītājs Andrāšs Rado.
Lidosta atgādina, ka, plānojoties doties ceļojumā, pasažieriem rūpīgi jāiepazīstas gan ar lidostas, gan aviokompānijas izvirzītajām epidemioloģiskās drošības prasībām, gan uzturēšanās ierobežojumiem galamērķa valstī. Piemēram, nacionālās aviokompānijas airBaltic gaisa kuģos netiek ielaistas personas, kuru ķermeņa temperatūra pārsniedz 37,8 grādus. Temperatūras kontrole pasažieriem tiek veikta lidostā pirms drošības kontroles zonas.
Uzturoties lidostā Rīga, pasažieriem obligāti jānēsā sejas maska. Ieeja terminālī atļauta tikai pasažieriem ar iekāpšanas kartēm – sagaidītāji un pavadītāji terminālī uzturēties nevar. Lidosta arī aicina pasažierus ievērot distancēšanos tur, kur tas ir iespējams, kā arī regulāri mazgāt un dezinficēt rokas. Lai palīdzētu pasažieriem ievērot šīs prasības, lidostas terminālī ir izvietotas distancēšanās atzīmes, kā arī roku dezinfekcijas aparāti.
Tāpat lidosta atgādina, ka pasažieriem, kas atgriežas Latvijā no valstīm, kur Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem ir starp 15 un 25, ir jāievēro 14 dienu pašizolācija. Šādā gadījumā ceļotājam, šķērsojot Latvijas valsts robežu, ir jāaizpilda apliecinājums ar apņemšanos ievērot pašizolācijas nosacījumus, un jānorāda informācija par vietu, kur pašizolācijas nosacījumi tiks ievēroti. Attiecīgo veidlapu pasažieri var saņemt un aizpildīt gaisa kuģī lidojuma laikā. Ar valstu sarakstu iespējams iepazīties Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.
Jau ziņots, ka, pakāpeniski pieaugot lidojumu skaitam un atveroties jauniem galamērķiem, maijā lidosta Rīga apkalpoja 10 308 pasažierus - par 7248 pasažieriem vairāk nekā aprīlī. Tomēr apkalpoto pasažieru skaita kritums maijā, salīdzinot ar 2019. gadu, joprojām ir ievērojams – 98,6%.