Šī gada 26. oktobrī Valsts policijas darbiniekiem izdevās aizturēt divas sievietes, kuras ilgstoši bija tirgojušas nelegāli iegūtu apģērbu. Kā policijai izdevās noskaidrot, tad sievietes par tirdzniecības vietu izvēlējās kādu sociālo tīklu platformu, kur piedāvāja pa lētākām naudām iegādāties apģērbus no dažādiem Latvijā pieejamiem veikaliem. Lai pircējs savā īpašumā iegūtu kāroto apģērbu, viņam bijā jāaiziet uz kādu no veikaliem, jāpielaiko sev vēlamais apģērbs un jānosūta attēls tirgotājai ar sev vēlamo apģērbu, kā arī apģērba izmēru. Saņemot pasūtījuma bildi no pircēja, viena sieviete devās uz konkrēto tirdzniecības vietu un nozaga pasūtīto apģērba gabalu, un pēc tam to nosūtīja savam klientam.
Valsts policija noskaidroja, ka šajā shēmā, iespējams, ir iesaistītas divas sievietes – 1991. gadā dzimusī sieviete organizēja saziņu ar pircējiem, savukārt otra, 1987. gadā dzimusī sieviete, devās uz tirdzniecības vietām un nozaga pasūtīto apģērbu. Valsts policijas amatpersonas veica kratīšanu sieviešu dzīvesvietās, kur izņēma lielu skaitu, iespējams, zagtu lietu, kā arī ierīces, ar kuru palīdzību var noņemt no apģērba magnētisko drošības elementu. Tāpat tika izņemta skaidra nauda, automašīna.
Vienas sievietes dzīves vietā tika arī atrastas narkotiskās vielas, kurām ir nozīmētas ekspertīzes, lai noteiktu precīzu svaru un izcelsmi.
1987. gadā dzimusī sieviete jau iepriekš ir nonākusi policijas redzes lokā par zādzību veikšanu. Par šo gadījumu Valsts policija ir uzsākusi vairākus kriminālprocesus. Viens process sākts pēc Krimināllikuma 180. panta, proti par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Vēl viens process sākts pēc Krimināllikuma 314. panta – par mantas, kuras vērtība nepārsniedz ievērojamu apmēru, iegādāšanos, glabāšanu vai realizēšanu, apzinoties, ka tā iegūta noziedzīgā kārtā – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Tāpat uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta, proti par narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu.
Tiesa sievietēm piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.