8 ieteikumi, kas jāņem vērā:
- Lai sabiezējumu novērstu, reizi mēnesī vajadzētu veikt pedikīru pie speciālista vai pašai mājas apstākļos ik pēc pāris dienām paberzt sabiezējumu ar smilšpapīra kāju vīli.
- Nevajadzētu berzt ādu, kad tā ir mitra un mīksta, tad āda atjaunosies vēl ātrāk. Pareizi ir berzt sausu ādu un darīt to pamazām – mazliet vienu dienu, pēc dažām dienām atkal nedaudz, kamēr sabiezējums likvidēts. Pēc tam pēdas profilaktiski jānoberž divas reizes mēnesī. Tiesa, sabiezējuma likvidēšana nenozīmē, ka tas neveidosies vēlreiz. Tāpēc atslēgas vārds ir profilakse.
- Vasarā saules gaismas ietekmē āda ātrāk pārragojas, tāpēc vasarā pēdas jākopj īpaši rūpīgi. 4. Lai izvairītos no ādas sabiezējumu veidošanās, ieteicams uzņemt A un D vitamīnu un uzturā lietot daudz šķidruma.
- Lai gan uzskata, ka vasarā ir ļoti veselīgi staigāt basām kājām, pēdām staigāšana bez apaviem nav īpaši ieteicama, jo saskarē ar smiltīm vai citu virsmu, āda kļūst raupja un bieza.
- Arī apavus vasarā vajadzētu izvēlēties ļoti rūpīgi. Lai cik ērtas staigāšanai būtu tā dēvētās iešļūcenes, tās traumē papēdi. Apavu kustīgā daļa atdauza papēžus, un vietā, pret kuru nepārtraukti atsitas kurpe, āda kļūs aizvien cietāka, līdz ar to būs intensīvāk jākopj – jābaro un jāmitrina.
- Kājām nepatīk arī apavi ar ļoti plānu zolīti. Zolītei jābūt vismaz puscentimetru biezai.
- Papēdim ikdienā nevajadzētu būt pārāk augstam. Par augstu papēdi uzskata, ja tas ir augstāks par četriem centimetriem.