- Citrona sula. To var uzspiest uz auduma, ļaut tai nostāvēties neilgu laiku un tad audumu izmazgāt veļasmašīnā vai ar rokām, lietojot veļas ziepes. Citrona sulai ir balinošs efekts, tāpēc tumši vai krāsaini audumi jātīra ļoti piesardzīgi.
- Citronskābe. Uzber uz samērcēta traipa un aptuveni 15 minūtes ļauj tai izvilkt traipu no auduma šķiedrām. Pēc tam audumu vairākas reizes izmazgā.
- Zobu pasta. Traipu ierīvē un pēc neilga laika izskalo. Taču arī vairumam zobu pastu ir pievienotas balinošas sastāvdaļas, kas var gan pabalināt audumu, gan veidot izdilumu.
- Ūdeņraža pārskābe, ožamais spirts vai degvīns. Ar tiem var apstrādāt traipu. Ūdeņraža pārskābe un ožamais spirts noteikti jāizskalo.
- Vārāmā sāls šķīdums. 1 tējkarote sāls uz pusglāzi ūdens palīdzēs izmazgāt zāles traipus.
- Etiķis. To dažkārt iesaka arī kā līdzekli, ko pievienot mazgāšanas laikā, lai labāk izskalotos pulvera daļiņas un netīrumi. Taču jārēķinās, ka ar etiķi var pazust ne vien traips, bet redzami pabalēt arī apģērbu krāsas.
- Glicerīna uzpilināšana uz traipa.
Zināšanai!
- Ja traipu neizdosies iztīrīt ar pirmo mazgāšanas piegājienu, plankums saglabāsies uz visiem laikiem.
- Jātīra iespējami ātrāk. Ja ļauj traipiem iestāvēties, pavisam no tiem atbrīvoties diez vai varēs.
- Ja sākumā traipu tīra ar nepiemērotu līdzekli, tas sasmērēto vietu iekonservē un traipu tikai nostiprinās.
- Dabiskās šķiedras audumos ogu un zāles traipi ieēdas dziļāk. Sintētiskie audumi pret traipiem ir mazāk uzņēmīgi. Taču tīrot ir gluži otrādi – iztīrīt vieglāk tieši dabiskos audumus, piemēram, vasarā tik iecienīto linu un kokvilnu.
- Pirmā palīdzība vienmēr ir auksts ūdens.