Vīrietis pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, vadot transportlīdzekli alkohola ietekmē bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā rezultātā diviem cietušajiem nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi, bet vienam cietušajam nodarīts smags miesas bojājums, kas izraisījis nāvi.
Pasludinot saīsināto spriedumu, tiesa apsūdzēto atzina par vainīgu minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un piesprieda viņam brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz desmit gadiem.
Apsūdzētais vīrietis šī gada jūnijā, būdams 2,96 promiļu alkohola reibumā, vadot transportlīdzekli Volvo, neņēma vērā ceļu satiksmes intensitāti un redzamību braukšanas virzienā. Apsūdzētais apdraudēja citus satiksmes dalīniekus, savlaicīgi nepamanot, ka viņa braukšanas joslā tajā pašā virzienā priekšā braucošā transportlīdzekļa Suzuki Samurai vadītājs uzsāka bremzēšanu. Apsūdzētais vīrietis savlaicīgi nesamazināja braukšanas ātrumu, turpināja braukt uz priekšu, neveica bremzēšanu un izraisīja sadursmi, kuras rezultātā Suzuki Samurai tika ietriekts pretējā braukšanas virziena joslā, kur tas ietriecās pretim braucošajā automašīnā Škoda Superb.
Savukārt apsūdzētā vadītais transportlīdzeklis pēc sadursmes turpināja braukt uz priekšu, līdz ietriecās viņa braukšanas joslā tajā pašā virzienā priekšā braucošajā automašīnā «Peugeot Boxer».
Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanas un sadursmes rezultātā «Suzuki Samurai» un «Škoda Superb» transportlīdzekļu vadītājiem tika nodarīti vidēji smagi miesas bojājumi, savukārt «Suzuki Samurai» transportlīdzekļa pasažierim tika nodarīti smagi miesas bojājumi, kas ir bīstami dzīvībai un iizraisīja personas nāves iestāšanos.
«Transportlīdzekļa vadīšana, atrodoties reibuma stāvoklī, ir vadītāja izvēle un apzināta rīcība, kas bez izņēmumiem katrā gadījumā dzīvi sadala divos posmos: pirms un pēc – dzīvi pēc pavada iegūta sodāmība par tīšu noziegumu, nereti tās dēļ zaudēts darbs, atņemtas tiesības, atņemts auto vai tā vērtības piedziņa, izraisīta negadījuma situācijā tās ir regresa prasības par nodarīto skādi, kompensāciju piedziņa par labu cietušajiem un izpostītas dzīves,» norāda Pierīgas prokuratūras prokurors Māris Garjānis.
Garjānis ar tiesas piespriesto soda veidu un mēru ir apmierināts un neplāno lūgt tiesu sagatavot pilnu spriedumu.
Pārējās procesā iesaistītās personas desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Ja šāds lūgums tiek iesniegts, tiesa sagatavo pilnu spriedumu, kuru var pārsūdzēt desmit dienu laikā no tā pieejamības dienas.
Prokuratūra atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.