Slavenības atklāj, kā pareizi aizdot un atgūt naudu
Pandēmijas laiks daudziem kļuvis par aizbildinājumu, lai nemaksātu par darbu vai neatdotu aizlienētu naudu. Slaveni cilvēki PDz stāsta, kā rīkojas ar saviem parādniekiem.
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva
Linda Mūrniece
To cilvēku dzīvē, kas man palikuši parādā, nekas labs nenotiek. Es uz to apmierināti noskatos.
Spēj par sevi pacīnīties
«Nav pareizi neatmaksāt parādus, aizbildinoties, ka ir pandēmija, jo šajā situācijā atrodas abas puses,» uzskata viesnīcas Roma vadītāja.
«Cilvēks vasarā nomāja telpu, bija noslēgts līgums, taču negribēja maksāt rēķinu, aizbildinoties, ka ir pandēmija un nav lielu ieņēmumu. Bet man jau arī ieņēmumu nav! Arī uzņēmējiem šajos apstākļos jāmaksā darbiniekiem algas un valstij nodokļi, jādomā, kā izdzīvot nākotnē,» atgādina Linda Mūrniece. «Pateicu – ja rēķins netiks samaksāts, vērsīšos pie parādu piedzinējiem. Nostrādāja. Runa bija par dažiem simtiem eiro, kas man tobrīd bija ļoti svarīgi.»
Linda atzīst – dažkārt naudu var atgūt, uzrakstot par parādnieku sociālajos tīklos. «Tas palīdz, ja pretī nav absolūti nekaunīgs eksemplārs. Tie, kuriem svarīga sava reputācija, šādās situācijās reaģē,» spriež Mūrniece. «Ja ir iespējams pierādīt parādu, var arī tiesāties, taču tas var aizņemt vairākus gadus. Ja tam nav ne spēka, ne pacietības, mēģini par parādu aizmirst un gaidi, kad dzīve cilvēkam šo naudu atņems. Zeme ir apaļa, un viss nāk atpakaļ. To cilvēku dzīvē, kas man palikuši parādā, nekas labs nenotiek. Es uz to apmierināti noskatos,» pasmaida Linda.