Teologa dēls Georgs Rubenis – pametis darbu bankā, lai tulkotu sapņus

Pirms vairākiem gadiem viņš atstāja prestižu un labi apmaksātu darbu bankā, lai meklētu savu ceļu. Kādam vērotājam no malas šāds solis varēja likties nesaprotams, tomēr šis lēmums ir attaisnojies. Georgs Rubenis šobrīd jau ir autorizēts kontemplācijas skolotājs un lektors, un nupat iznākusi viņa grāmata Gulbju nakts, kas aicina saklausīt dvēseli, izprast savas vēlmes un sajūtas un, iespējams, piedzīvot dvēseles dziedināšanu, atbildes meklējot naktīs redzētajos sapņos. Dažbrīd profilā tik ļoti līdzīgs savam tēvam, teologam Jurim Rubenim, tomēr – pats par sevi.
Ilze Anna Vītola
Foto: Matīss Markovskis

– Jūsu grāmatai ir ļoti poētisks nosaukums – Gulbju nakts. Pieņemu, ka tam ir īpašs skaidrojums. 
– Gulbis kā tēls baltu un ķeltu kultūrās ir transformācijas, pārmaiņu simbols. Ir daudz pasaku par to, ka dienas laikā gulbis ir gulbis, bet naktī pārvēršas par princesi vai jaunavu. 

Ir tēmas, par kurām latviešu valodā nav vienkopus izziņas materiāla, un darbs ar sapņiem ir viena no tām. Mūsu iekšējā pasaule ir ļoti interesanta. Nomoda laikā katrā no mums pa brīdim norit kāds iekšējais monologs, bet nomoda iekšējiem monologiem visbiežāk ir uztveres, apziņas filtri, dzīves pieredze un uzslāņojumi.

Visi šie apzīmējumi – vientuļā māmiņa, vientuļais tēvs, šķirtā ģimene… Mirklī, kad biju ievainots un sāpināts, šie apzīmējumi sāpēja. 

Uz nakts sapņiem varam skatīties kā uz iekšējā monologa turpinājumu nedaudz citā formātā. Miegā mainās apziņas stāvoklis, un sevi un pasauli sākam pieredzēt citādi. Mazāk vai pat nemaz vairs nejūtam ķermeni, domu un pieredžu filtri sāk atkāpties,

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē