No burkas Ādažos līdz ražotnei Kuldīgā. Zīmola Rudy’s kombucha izaugsmes stāsts
DARJA un EGORS GARBARI dzīvi miljonu pilsētā Sanktpēterburgā iemainījuši pret kluso Latvijas mazpilsētu Kuldīgu. Dzīvo 130 gadu senā mājā, brūvē alu un kombuču un jūtas bezgala laimīgi.
Foto: Ieva Andersone
Rudy’s kombucha DOSJĒ
- Uzņēmums SIA Rudys Brewing Co dibināts 2019. gadā.
- Bāzējies Kuldīgā, Kaļķu ielas radoši industriālajā kvartālā.
- Ražo četru veidu kombuču: ananasu-persiku, mango-marakujas, kokosriekstu-ananasu un aveņu-bazilika.
- Zīmola nosaukumā ietverts vārds Rudy, jo tā sauc ģimenes takša sugas suni.
- No katra nopirktā iepakojuma pieci centi tiek ziedoti dzīvnieku patversmei.
- Sākumā kombuču izmēģināja gatavot burkās. Drīz vien apjomu palielināja līdz 10 litru tilpuma bunduļiem un cienāja draugus.
- Saņemot apliecinājumu, ka garšo labi, reģistrēja mājražošanu. Ādažu dzīvokļa foajē ietilpināja piecas simt litru mucas.
- Kad pieprasījums turpināja palielināties, noīrēja workshop telpas Ādažos.
- Ražošanas apjomam augot, šā gada janvārī atvēra ražotni Kuldīgā.
Patlaban Rudy’s kombucha mēnesī saražo septiņas astoņas tonnas produkcijas, taču ar to ir par maz, jo noliktava jau pēc nedēļas ir tukša.
Darja un Egors uz Latviju pārcēlās pirms trim gadiem. Naudas abiem līdzi bija tikai tik, lai iegādātos automašīnu un noīrētu dzīvokli. Sākumā abi dzīvoja Ādažos, kur vajadzēja Egora palīdzību jaunas alus darītavas W1 Brewery izveidē. Sanktpēterburgā viņi atstāja veiksmīgu biznesu, personisko dzīvokli, mutuļojošu kultūras dzīvi, draugus un paziņas. Taču Krievijā valdošā kārtība nešķita pareiza. Abi izlēma, ka vēlas dzīvot eiropeiskā sabiedrībā un ka jāpārceļas, kamēr vēl jauni un bez bērniem. Vēlāk tas būtu grūtāk. «Nebija gan arī tā, ka iebakstījām ar pirkstu kartē un trāpījām Latvijai. Šeit jau gandrīz desmit gadu dzīvo mana mamma,» stāsta Egors. «Viņa apprecējās ar latvieti un pārcēlās uz Ogri. Bijām šeit bijuši un zinājām, uz kurieni braucam.»