Koka kubls – pirkt vai uztaisīt?
Viena no ziemas labākajām izklaidēm noteikti ir kubls, kurā izbaudīt temperatūras kontrastu un relaksēties. Šobrīd kublus par demokrātisku cenu ir iespējams iznomāt, tomēr daudzi tos vēlas iegādāties savam lauku īpašumam. Kā izvēlēties īsto? Cik tas izmaksā? Un varbūt to var uztaisīt pats?
Foto: no Gata Kronīša personiskā arhīva
Konsultē ARTŪRS BADŪNS,
SIA Fiberglass Solutions īpašnieks
Būtībā ir iespējams uztaisīt jebkādu kublu – apaļu, kantainu, augstāku vai zemāku. Kubla lielums atkarīgs ne tikai no vēlmēm, bet arī iespējām.
Kubla materiāls
Kublu klasifikācija un variācijas ir dažādas – sākot ar izmantotajiem materiāliem un beidzot ar formu. Runājot par materiāliem, var izdalīt klasiskus koka kublus un kublus, kuriem ir tā sauktais oderējums – iekšējais baseins no stiklšķiedras, plastmasas vai polipropilēna – un koka apdare ir tikai ārējs elements.
Šobrīd populārākie ir stiklšķiedras kubli. Kāpēc? Jo tiem ir visvairāk lietošanas priekšrocību. Tie ir viegli lietojami un kopjami, bez plaisām un atšķirībā no koka kubliem tajos vasaras sezonā nav jāuzglabā ūdens. Salīdzinot ar koka un polipropilēna kubliem, stiklšķiedras kubli ir arī higiēniskāki, jo tajos nav šķirbu, kurās uzkrāties baktērijām un netīrumiem. Arī aprīkojuma ziņā šiem kubliem ir priekšrocības – tajos var iebūvēt ne tikai apgaismojumu, bet arī aeromasāžu.
Tas, kādu kublu izvēlēties, protams, ir atkarīgs no katra gaumes un vēlmēm. Būtībā ir iespējams uztaisīt jebkādu kublu – apaļu, kantainu, augstāku vai zemāku. Kubla lielums atkarīgs ne tikai no vēlmēm, bet arī iespējām. Optimālais izmērs ir 1,8 m diametrā. Lielākam kublam vajadzēs vairāk vietas, arī ūdens patēriņš attiecīgi būs lielāks, kas nozīmē, ka ūdens uzsilšana aizņems vairāk laika.
Kubla ietilpība atkarīga no tā, vai tam ir ārējā vai iekšējā krāsns. Ja iekšējā, tad 1,8 m diametra kublā būs ērti četriem cilvēkiem, ja ārējā – tad sešiem.