Foto: Viesojamies «Cimbuļos», kur logā redzamā ainava atgādina Purvīša gleznu
Trīsdesmit piecus kilometrus garais, apledojušais zemes ceļš – pēdējais posms, dodoties uz Cimbuļiem, – liek vairākkārt šaubīties, vai tiešām braucam pareizi. Lavierējot starp piesnigušu koku ieskautiem līkumiem un mazliet izbrīnītām stirnām, top skaidrs – saimnieki nebūs savu dzīvi pa plauktiņiem salikušie praktiskie latvieši.
Foto: Matīss Markovskis
Mājas dosjē
- Cimbuļi Skujenes pagastā Cēsu novadā.
- Māja atrodas kalnā, 216 m virs jūras līmeņa. Ap to plešas 40 ha aramzemes un mežs.
- Saimnieki – Signe Šlosberga un Elmārs Pētersons. Cimbuļos viņi saimnieko jau 30 gadu. Pirms septiņiem gadiem izveidojuši uzņēmumu SIA Gusts Apinis – bioloģisko saimniecību, kas nodarbojas ar dažādu kultūraugu audzēšanu. Pirmie Baltijā, kas uzsāka kvinojas audzēšanu un pārstrādāšanu.
- Signei ir zooinženieres izglītība, un viņas ikdienas nodarbošanās saistīta ar māju un uzņēmumu. Elmāram ir doktora grāds inženierzinātnēs, viņš vada Baltijā lielāko rūpnieciskās svēršanas uzņēmumu. Visi trīs abu bērni šobrīd dzīvo ārzemēs.
- Māja celta ap 1920. gadu, un tās pirmais saimnieks bijis veiksmīgs uzņēmējs un zemnieks Gusts Apinis.
Neesam kļūdījušies – Signe, lai arī vēlāk atzīsies, ka no rīta darbu gūzmas dēļ sanācis pat apraudāties, sagaida mūs pacilātā garastāvoklī. Fotogēniskajā stikla siltumnīcā radīta Meteņu noskaņa – saimniece izdekorējusi telpu ar puzuriem un saklājusi košu galdu. Taču vispirms viņa aicina mājā un, salejot glāzēs sarkanvīnu, iesāk stāstīt. Sešpadsmit gadu Signe un Elmārs dzīvojuši Rīgā, Mežaparkā, un uz Cimbuļiem saimniekot braukuši brīvajā laikā – te aizvadītas vasaras un Ziemassvētkos pulcēta liela saime.