Augsto dobju māksla. Četras skaistas pieredzes un vērtīgi padomi
Augsto dobju mode neapsīkst! Pateicoties šai dārza tendencei, pašas audzēts aromātisks baziliks uz brokastu čabatas ir pa spēkam pat visaizņemtākajām un iespējams arī supermazā platībā. Iedvesmai piedāvājam četrus pieredzes stāstus, kas atklāj, kā šādas dobes izveidot un ko tajās stādīt, lai jau šovasar plūktu augļus.
Foto: no personiskā un izdevniecības Žurnāls Santa arhīva
Garšaugu melodija
Ēriks Dreibants,
pavārs, Pavāru mājas Līgatnē saimnieks:
«Pavāru mājas dārzā plešas un tā ainavu veido vairākas ar metāla maliņām norobežotas ziemciešu dobes, ko papildina koku stādījumi un arkas. Pie pašas ieejas mājā izvietotas ēdamdārziņa augstās dobes, ko arī ieskauj metālmākslinieka Mika Ozola radītie metāla rāmīši. No dobēm uz restorāna šķīvjiem ceļo dažādi garšaugi un dārzeņi – viss, kas tajās aug, ir ēdams.
Piemēram, ķirbi var iestādīt dobes malā un ļaut, lai tas vijas pāri malai.
Ik pavasari, dodoties garšaugu stādu iepirkumos, braucu uz stādaudzētavām Zutiņi un Zaļumnīca. Garšaugu komplekts, ko pats stādu un visiem iesaku, – timiāns, citrontimiāns, rozmarīns, salvija, koriandrs, dilles, pētersīļi. Šis, pēc manām domām, ir klasisks garšaugu maisījums, kas noderēs dažādu ēdienu gatavošanai un visām gaumēm. Es tos stādu grupiņās – tas gan labi izskatās, gan ir ērti no lietošanas viedokļa.