NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts – par izsekošanu, datu drošību un vakcīnām

Informācija dzen cilvēkus burbuļos. Sabiedrība strauji fragmentējas. Vienlaikus notiek milzīgs datu nosūkšanas un izmantošanas process. Datu brokeri pērk tavus privātos datus. Sapako un pārdod tālāk. Ar drošības ieradumiem ir bēdīgi gan jaunajai, gan vecākajai paaudzei. Turklāt mēs visi esam piemuļķojami. «Protams, arī es,» saka NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs JĀNIS SĀRTS.
Aivars Pastalnieks
Aivars Pastalnieks
Foto: Matīss Markovskis
  • Noklausīšanās vairs nav tik ļoti mērķēts pasākums. Datu vākšana ir spēcīgāks veids, kā tikt pie informācijas. 

  • Daži eksperti uzskata, ka viss iet uz to, ka lielu daļu dzīves nodosim mašīnu rīcībā, un viens no iemesliem, kāpēc būsim gatavi to darīt, ir veselība.

  • Esat dzirdējuši par Ķīnas sociālo kredītu sistēmu? Visu, ko dara indivīds vai kompānija, novērtē ar plus- vai mīnuszīmi. Ja palīdzi tantītei pāriet ielu, tev ir pluss. Ja skaties pikantus materiālus, apsēdies blakus disidentam – mīnuss. Kameras to redz, sakorelē un automatizēti analizē.

 

– Kāds jums ir tālrunis?
Aifons. Protams, arī tas nav nekāds megadrošais, bet programmatūras ziņā tomēr visdrošākais. Turklāt pēdējā programmatūras atjaunošana neļauj tik viegli izsekot.

Cilvēkiem, kuri strādā drošības struktūrās, vajadzētu būt ļoti piesardzīgiem ar viedtālruņu izmantošanu. Ir standarti, ļoti detalizēti nosacījumi – vispār nedrīkst būt zibatmiņas, tās ir ļoti riskantas. Tāpat visiem lādēšanas vadiem jābūt oriģināliem, jo ir zināmi gadījumi, kad tur ielikti kādi ­elementi, lai datus varētu raidīt tālāk.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē