(Ne)iespējamā misija –
balti zobi ne tikai jaunībā

Būtiskākais jautājums šajā stāstā: kā panākt, lai baltais smaids ir žilbinošs, tomēr dabisks?
Lote Auzāne
Foto: Shutterstock

Trīs stūrakmeņi

1. Jāsāk ar to, ka sapnī par baltiem zobiem cilvēka vecums nav noteicošais. Jā, pusmūžā zobiem dažkārt jau ir sava pieredzīte, kaut kas ir darīts, labots, varbūt kāds zobs jau aizvietots ar mākslīgu kronīti, bet mēdz būt arī tā, ka visi zobi ir savi, turklāt labā stāvoklī. Tiesa, palielinoties vecumam, proporcionāli samazinās zobu emalja, tāpēc zobi var izskatīties mazliet dzeltenāki nekā agrāk, uz tiem var būt redzamas nodiluma pazīmes, piemēram, no zobu griešanas. Ja zobi vairākkārt plombēti un plombas ir lielas, pamanāmas, rīcības scenāriju noteiks tas, cik daudz ir palikuši zoba veselie audi.

2. Otrs noteicošais jautājums – cik baltus zobus tu vēlies? Būtiskākais nosacījums, lai izbēgtu no mākslīgā Holivudas smaida un izlietnes toņa baltiem zobiem, ir caurspīdīgums. Proti, ja uz dabīgajiem zobiem plānots likt estētiskās plombas vai porcelāna pārklājumu, tiem jābūt nedaudz caurspīdīgiem, nevis nevainojami baltiem. Arī ilknīši jeb piektie zobi dabiski ir mazliet tumšāki par citiem zobiem.

3. Trešais aspekts – labais tonis nosaka, lai zobi nebūtu baltāki par acu baltumiem.
Tāpēc, vēloties uzlabot zobu krāsu, jāņem vērā katra šī sīkā nianse, nevis jāuzliek sev vecuma zīmogs. Tieši no tā, kas notiek tavā mutē un ko īsti tu vēlies, būs atkarīgs tālākais scenārijs, nepieciešamie ieguldījumi un laiks. 

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē