Klāt rudens. Laiks rūdīties – peldēties, iet pirtī un rīvēties ar dvieli
Tā ir – ja norūdīsies, tev ir lielākas izredzes nesaslimt vai vismaz slimot vieglāk.
Foto: Agris Liepiņš
Skaidro:
Dr. ANDA NULLE
• Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, ģimenes ārste, Nacionālā rehabilitācijas centra Vaivari vadītāja.
• Pati peldas upē, kamēr ūdens nav aizsalis, un pēc tam skrien skatīties, vai nav atkusis.
Pat tad, ja esi salīga
Tuvojas rudens, taču tas nenozīmē, ka no skapja steigšus jāvelk laukā ziemas drēbes. Labāk ģērbties mazliet plānāk nekā par daudz, sasvīst un pēc tam atdzist. Pārlieka tuntulēšanās ir pirmais ceļš uz saaukstēšanās slimībām. Rudenī ar prieku skatos uz tiem, kas turpina staigāt šortos un arī ziemā nevalkā šalli. Taču, protams, tā nav norma tiem, kas pieraduši ģērbties silti. Svarīga ir iepriekšēja sagatavotība.
Ja pēc rūdīšanās reizes jūties slikti, tas nozīmē, ka neesi ievērojusi mērenību un pakāpeniskumu.
Rūdīties vēlams arī tad, ja esi ļoti salīga, tikai tad to vajadzēja sākt darīt jau vasarā. Visticamāk, tu nekad nekļūsi par ziemas peldētāju – roni, taču noteikti vari uzlabot savu veselību ar gaisa peldēm un pastaigām temperatūrā, kas ir zem tavas komforta robežas. Tikai raugies, lai organisms spētu situāciju kompensēt. Nepieļauj ilgstošu salšanu!
No savas pieredzes varu sacīt, ka auksta ūdens un gaisa peldes kopā ar fiziskām aktivitātēm sagādā milzīgu prieku. Pozitīva ietekme jūtama jau pēc pirmās rūdīšanās procedūras, vismaz garastāvokļa uzlabošanās un enerģijas pieplūdums ir garantēts.