Kā nopirkt trenažieri? Tehniski padomi un veselīgi ieteikumi
Iziet ārā paskriet ne vienmēr ir iedvesma – līst lietus, pārāk auksts vai pārāk karsts, turklāt skriešana ne visiem der. Ja mājās ir kardiotrenažieris, būs grūtāk atrast iemeslu izvairīties no fiziskām aktivitātēm.
Foto: Shutterstock
Konsultē GINTS CELMIŅŠ, sportasistemas.lv
Ja ir doma iegādāties trenažieri, jāņem vērā vairākas lietas. Pirmkārt, jāsaprot savi mērķi un tas, kurš trenažieris palīdzēs tos sasniegt. Otrs – trenažieris pirms iegādes noteikti jāizmēģina. Tas ir pirkums vairākiem gadiem, tāpēc svarīgi, lai trenažieris būtu piemērots, ērts un saprotams. Trešais – jāatrod tāds, uz kura patīk trenēties. Ja tev nepatīk skriešana, visticamāk, nepatiks to darīt arī uz skrejceliņa, tāpēc labāk raudzīties cita trenažiera virzienā.
Pirms dodies sava pirmā trenažiera meklējumos, atbildi sev uz pieciem svarīgiem jautājumiem:
1. Kāds ir mans mērķis?
2. Kādas fiziskās aktivitātes man patīk?
3. Kāda ir mana veselība?
4. Cik daudz vietas man ir mājās?
5. Cik daudz esmu gatava par to maksāt?
Mērķis un veselība
Visi trenažieri ir efektīvi, tomēr katra trenažiera efektivitāti nosaka lietotāja mērķis: kādam – kaloriju dedzināšana, citam – stiprināt izturību vai trenēt noteiktas muskuļu grupas un uzturēt sevi labā fiziskajā formā.
Kardiotrenažieri paredzēti vispārējai, ritmiskai slodzei, kuras laikā tiek stiprinātas iesaistītās muskuļu grupas un, galvenais, sirds un asinsvadu sistēma. Vienvārdsakot – trenējoties pareizā pulsā, tiek trenēta izturība un dedzināti tauki.