Iegurņa un maksts muskuļi pirmajā vietā. Konsultē fizioterapeite Zane Podskočija
Savus iegurņa un maksts muskuļus mēs visbiežāk uztveram kā kaut ko pašsaprotamu. Droši vien jau tāpēc, ka tie nav ne redzami, ne atrādāmi – kā stingra presīte vai dzelžains dupsis. Bet patiesībā tie būtu pelnījuši daudz vairāk mūsu uzmanības un pūliņu. Jo brīdī, kad dzemdību, vecuma, liekā svara vai citu iemeslu dēļ tie atslābst, ziepes var būt lielas. Skaidrojam, kā varam tos trenēt!
Foto: Shutterstock
Konsultē
ZANE PODSKOČIJA,
fizioterapeite
Ko dara iegurņa pamatnes muskulatūra
• Balsta maksti, dzemdi, taisno zarnu un urīnpūsli.
• Piedalās iegurņa apasiņošanā un mūsu seksuālo orgānu darbībā, nodrošina to jutību un tātad – arī orgasmu!
• Nodrošina pareizu urīna un fēču izvadīšanu no organisma vai to saturēšanu – iegurņa pamatnes muskuļi maigi, taču stingri apvijušies ap orgānu izvadkanāliem. Kad vēdera muskuļi tiek strauji sasprindzināti (smejoties, klepojot, palecoties), pamatnes muskulatūra saraujas, pasargājot no noplūdēm.
• Nodrošina visa ķermeņa stabilitāti: iegurņa muskulatūra ir cieši saistīta ar mūsu iekšējā rumpja muskulatūru, tātad rūpējas arī par stāju, stabilitāti un ķermeņa kustībām.
Par Kēgela vingrojumiem, Kēgela muskuļiem, Kēgela bumbiņām un pat Kēgela olām runā draudzeņu pulkā, seriālos, internetā un realitātes šovos.
Ja gribi izvairīties no pārsteigumiem
Iegurņa pamatnes muskulatūra sastāv no vairākām dažādu muskuļu kārtām, kas savijušās tādā kā šūpuļtīklā. Tas stiepjas no sievietes astes kaula aizmugurē līdz kaunuma kaulam priekšpusē, un šajā šūpuļtīklā ērti iekārtojušies ne vien maksts un dzemde, bet arī urīnpūslis un taisnā zarna. Jo stingrāk un izturīgāk noausts šis tīkls, jo stabilāk jūtas un labāk funkcionē šie orgāni un tātad arī viss ķermenis kopumā.