Vienas nakts dēka. Vai ir attiecības pēc krāpšanas?
Vasara, mazliet vai tomēr pārāk daudz vīna, blakus simpātisks vīrietis, nakts tik silta, un vēderā kaut kādi noreibuši taureņi… Un tu tam ļaujies. Bet otrā rītā kā auksta duša nāk atskārsme, ka mājās gaida vīrs un bērni un dzīvei taču kaut kā jāturpinās. Ko ar to visu iesākt? Un varbūt te slēpjas kas daudz vairāk par stāstīt vai nestāstīt?
Lielais jautājums ir: vai varam piedot viens otram un būt kopā arī pēc šādas pieredzes?
Tas bija stāsts par maza uzņēmuma pasākumu, kurā piedalījās arī vairāki brīvi, draiski noskaņoti vīrieši. Un precēta sieviete, kurai mājās pusaugu vecuma dvīņi un vīrs. Bija pamuļķīgas spēles, smiekli un dejas, un zvaigžņu vērojumi ar to gudro telefona lietotni, viesu mājas dārzs smaržoja pēc flokšiem, un tā nejaušā roka ap vidukli bija tik silta… Vārdu sakot, viņa pārgulēja ar vienu no šiem seksīgajiem jaunajiem vīriešiem. No rīta mazliet sāpēja galva un bija šausmīgs kauns no kolēģiem – ja nu kāds redzēja? Nē, nu pilnīgi traka! Ārprāts. Galvā bija pilnīga putra. Paslaucīt notikušo zem paklāja un smaidošai atgriezties mājās, it kā nekas nebūtu bijis? Vai tomēr stāstīt? Ja stāstīt, tad cik daudz? Un vēl – par spīti visam šim emociju un domu juceklim, viņa saprata, ka jau ilgi, ilgi nebija jutusies tik labi.
Nav vienas receptes, kā rīkoties tādā situācijā. Un nesāpīgas receptes nav vispār. «Tas, kas noticis, ir nerakstīta kontrakta laušana ar vīru un svarīgs notikums pāra dzīvē,» uzskata klīniskā psiholoģe un kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa. «Un tad seko jautājums – kā tālāk dzīvot? Vissvarīgākais ir atšķetināt, kāpēc tas noticis.» Iemesli var būt ļoti dažādi. Kamēr tie nav izprasti, nebūs arī skaidrības, no kuras puses šai sāpīgajai lietai tuvoties.
Ir trīs tipiskākie sānsoļu iemesli: