Saprotu, kādam var šķist savādi, ka katru dienu eju uz darbu pie mirušiem cilvēkiem

Kriminālseriālu cienītāji zina, cik liela loma nozieguma atšķetināšanā ir tiesu medicīnas ekspertam un viņa spējai noteikt nāves iestāšanās laiku un iemeslu. Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra Liepājas reģionālās nodaļas vadītājs, vecākais tiesu medicīnas eksperts Aldis Sūnākslis, kurš par ekspertu strādā jau 34 gadus, atzīst – lai gan šie pacienti klusē un paldies nesaka, šis ir vērtīgs, interesants un gandarījumu nesošs darbs.
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
Foto: Shutterstock

«Manu kā tiesu medicīnas eksperta darbu stingri regulē likumdošana, kā arī dažādi iekšējie kārtības noteikumi. Tagad ekspertīzes veic tikai pēc tiesībsargājošo iestāžu lēmuma, lai gan kādreiz bija noteikts, ka pilnīgi visi mirušie ar vardarbīgas nāves pazīmēm jāsūta uz ekspertīzi. Izņemot nāvi, kad cilvēks nomirst no vecuma vai slimības, vardarbīgas ir visas nāves, arī pašnāvības un tās, kas iestājas pārmērīgas alkohola lietošanas dēļ. Tādēļ es veicu mirušo ekspertīzes, ja ir acīmredzama vardarbīga nāve vai aizdomas par to, kā arī tad, ja atrod mirušu neatpazītu cilvēku. Ekspertīzes veicu arī dzīviem cilvēkiem – piekautajiem, ģimenes strīdos, seksuālos noziegumos cietušajiem. 

Tā, kā rāda filmās, ka tiek sacīts – nāve iestājusies starp pulksten 12.15–12.30 –, nu gan nevar noteikt.

Izbraucu arī uz notikumu vietām, un tur iegūtā informācija palīdz tālākajā ekspertīzes veikšanā. Uz vietas mēru mirušā temperatūru, lai noteiktu, cik sen iestājusies nāve. Ja līķa temperatūra nav nokritusies līdz apkārtējās vides temperatūrai, nāves iestāšanās laiku var noteikt ar trīs stundu intervālu.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē