Psiholoģe Evita Štāla: Sabiedrības sērga – ideja par laimīgu dzīvi 1
Nekad iepriekš cilvēki nav tā apšaubījuši savas izvēles, kā tas notiek mūsdienās. 21. gadsimts nenoliedzami ir lielo iespēju laiks: pat vienas dzīves laikā vairākkārt var mainīt profesiju, arvien iemācīties kaut ko jaunu, izpaust sevi visdažādākajos veidos. Ja neapmierina ģimenes dzīve, var izšķirties, zinot, ka nesaņemsi apkārtējo nosodījumu, un veidot jaunu. Vari dzīvot nost! Bet – vai tāpēc esam kļuvušas laimīgākas un pārliecinātākas?
Foto: Shutterstock
-
Itin neviena, pat ārkārtīgi liela sapņa realizācija ilgtermiņā nevar garantēt labas dzīvošanas izjūtu. Pētījumi rāda, ka vidēji pusotra gada laikā emocionāli atgriezīsies tajā pašā punktā, kur biji iepriekš.
-
Vai varam iedomāties savas vecmāmiņas uzdodam šo jautājumu: vai es dzīvoju savu īsto dzīvi?
-
Kā savulaik raudzījies uz vecākiem, šobrīd tu skaties uz viedokļu līderiem, lai saprastu, ko gribēt ir pareizi.
Diemžēl tieši vēlme atbilst un iederēties aizved prom no mūsu patiesajām vēlmēm.
Konsultēja psiholoģe EVITA ŠTĀLA
Vai varam iedomāties savas vecmāmiņas uzdodam šo jautājumu: vai es dzīvoju savu īsto dzīvi? Visticamāk, ka ne. Viņas dzīvoja konkrētajos apstākļos un iespējās. Reālā dzīve tad arī bija visīstākā – ar ikdienas priekiem un krustu, kas jānes. Mūsdienās ir pilnīgi cits stāsts: mums ir ne tikai milzīgas iespējas dzīves kursu pavērst arvien jaunā virzienā, bet, šķiet, no katra stūra to aicina darīt arī pārmaiņu treneri un lielo uzņēmumu līderi. Uzdrīksties vairāk! Ņem dzīvi savās rokās un nepaliec ar mazumiņu, jo šī ir tava vienīgā dzīve! Beidzot saņemies un riskē, lai arī tava dzīve kļūtu par elpu aizraujošu piedzīvojumu! Tā vien šķiet, cilvēkos tiek iedvesta pārliecība, ka itin parasta, vienkārša dzīve nav daudz vērta. Ka tā vispār nav īsta dzīve, bet vējā palaista iespēja. Jo mums katrai ir pat pienākums kļūt veiksmīgai un īpašai.