Privātuma robežas darbavietā. 6 situācijas  un risinājumi

Ja vien nestrādājam attālināti, lielu savas dzīves daļu mēs pavadām darbā ar kolēģiem – ar viņiem reizēm esam kopā vairāk nekā ar vīru, bērniem un draudzenēm. Kolēģi ir līdzās gan mūsu garastāvokļa svārstībās, gan priecīgās un bēdīgās emocijās un dzīves notikumos. Tomēr ik pa laikam rodas jautājums – cik daudz par sevi stāstīt? Un ko darīt tad, ja pati dzirdi vairāk, nekā gribētu?
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
Foto: Shutterstock

Konsultē
Katrīna Ošleja,

kognitīvi biheiviorālās terapijas speciāliste,
personālvadības eksperte

1.

• Kolēģe gandrīz katru dienu pie pusdienu kafijas pārējiem detalizēti atstāsta, ko sastrādājuši viņas bērni, ko ēduši un kā gulējuši, un tikpat plaši reizēm mūs iepazīstina ar diezgan intīmām detaļām par savu vīru. Godīgi sakot, man reizēm ir neērti to klausīties. Kāpēc viņa tā dara, un kā reaģēt?

Mūsdienās par labu uzskata tādu komandu, kura arī neformāli pavada kopā laiku un kurā darbinieki dalās arī ar privātām lietām.

Katrīna Ošleja: «Redz, katram privātuma robežas atšķiras – to, kas vienam šķiet dabiski, tāpēc viņš ar to dalās, otrs pat zināt negrib. Tāpēc vērts sev pajautāt – kas manī iedarbina šo neērtības izjūtu? Kas man liek šādu uzvedību uztvert kā diezgan izaicinošu un apgrūtinošu? Ja jūtos neērti, tātad manī ir kādas robežas.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē