Pirkstu krakšķināšana.
Kaitinoši? Bet ļoti noderīgi!
Ir cilvēki, kuriem patīk ik pa brīdim krakšķināt pirkstus. Diezgan kaitinošs ieradums, vai ne? Taču izrādās – kaulu krakšķināšana patiesībā ir visai jēgpilna nodarbe, tātad krakšķinātāji intuitīvi ir atraduši veidu, kā palīdzēt savam ķermenim. Vai tiešām mums visiem vērts iemācīties lauzīt pirkstus?
Foto: Shutterstock
Konsultē
SVETLANA BOGDANOVA,
ortopēdijas tehniķe Veselības centrā 4.
Pārsteidzoši – kā gan pirkstu izliekšana nedabīgā leņķī, līdz kaut kas nokrakšķ, var nākt par labu veselībai? Izrādās – var gan un kā vēl var.
Vēl nemaz ne tik sen valdīja uzskats, ka lauzīt un krakšķināt pirkstus nav labi, jo tā var nodarīt sev kaitējumu, nemaz jau nerunājot par to, ka tas ir kaitinoši apkārtējiem. Tagad medicīnas uzskati par šo ir pilnībā mainījušies. Starptautiski pētījumi rāda – tiem, kuri regulāri izkrakšķina roku un arī kāju pirkstus, ir labāka pirkstu locītavu veselība ar visu no tā izrietošo. Pārsteidzoši – kā gan pirkstu izliekšana nedabīgā leņķī, līdz kaut kas nokrakšķ, var nākt par labu veselībai? Izrādās – var gan un kā vēl var. Piemēram, kāju pirkstu izkrakšķināšana pozitīvi ietekmē ne tikai visas pēdas, bet arī ceļu, gūžu un pat mugurkaula stāvokli. Kā tas notiek?
Traumas uzkrājas
Jau kopš agras bērnības mēs uzkrājam daudzas dažādas traumas. Lielākoties par tām jau drīz vairs neatceramies, bet ķermenis traumas neaizmirst. «Pēc katras pirkstu locītavu traumiņas, sasituma, mežģījuma šajās locītavās veidojas bloki. Tās vairs nekustas tik viegli un brīvi kā pirms tam, lai arī cilvēks var to pat nepamanīt,» skaidro ortopēdijas speciāliste Svetlana Bogdanova, kuras darba pienākumos ietilpst pēdu veselības un to riska zonu diagnostika, individuālo zolīšu izgatavošana.