Pārsteidzoši vienkāršā blociņa metode, lai sasniegtu vairāk un dzīvotu labāk
Pētījumi rāda – Jaungada apņemšanās ir par 20 procentiem noturīgākas nekā pārējā laikā uzsāktās. Bet ar apņemšanos vien nepietiks, lai mērķi īstenotos, jāturas pie konkrēta plāna. Šim nolūkam uzņēmēja Dagnija Lejiņa ik gadu izmanto speciālu pierakstu blociņa sistēmu – tā ir efektīva metode, kas skrejošā ikdienā palīdz saglabāt iepriekš noteikto virzienu.
Foto: Shutterstock
Kad ir ātrs ikdienas ritms, kad darbs dzen darbu, bieži kļūstam dezorientētas – pazūd skaidrība, vai tas, kā dzīvoju, man vispār sniedz piepildījuma izjūtu. Dzīve ir process, bet, lai to nepavadītu autopilotā, ik pa laikam ir jāveic revīzija un jāatbild uz būtiskiem jautājumiem – ko esmu sasniegusi? Par ko lepojos? Kādā savas dzīves posmā atrodos? Kā man pietrūkst? Ko es vēlos mainīt? Tāpēc periodiski būtu jāatrod mierpilni brīži, kad atskatīties un novērtēt noieto ceļa posmu un padomāt, paplānot uz priekšu. Zīmīgi datumi kalendārā palīdz pāriet no viena iekšējā stāvokļa nākamajā un rada tā dēvēto jaunā sākuma efektu. Piemēram, pirmā skolas diena aicina noskaņoties jaunam mācību cēlienam, dzimšanas diena – mūsu nākamajam dzīves posmam, pārvākšanās – citādai māju sajūtai. Lūk, arī Jaungads ir brīnišķīgs brīdis, kad jaunā sākuma efektu izmantot savā labā. Tāpēc vēl aizejošajā gadā atrodi vismaz pusi dienas brīva laika, kad palikt vienatnē, lai pārskatītu pagājušo un iztēlē uzburtu dzīvi, kādu vēlies pieredzēt nākamajā gadā.
Mana dzīve nākamajā gadā
«Lai plānotu nākamo gadu, izmantoju un citiem iesaku bullet-journal jeb blociņa pierakstu sistēmu, ko radījis dizainers Raiders Kerols (Ryder Carroll). Ideja ir vienkārša – kladē apkopo savus nākamā gada plānus, idejas, vēlmes un sapņus.
Tu nodzīvo dienu, tā tu nodzīvo dzīvi.
Šo blociņu es dēvēju par savām ārējām smadzenēm, jo, skaidri formulējot un rakstot ar roku, ko vēlos, saviem sapņiem piešķiru noteiktu struktūru. Tie pārstāj būt haotiski un abstrakti,» stāsta Dagnija Lejiņa.