Ko darīt, ja esi nonākusi Ļaunās pamātes lomā? Konsultē psiholoģe Jolanta Ūsiņa
Tu apprecies otrreiz, vīram ir pieauguši bērni, un tu iztēlojies idilli, kur tavi bērni un viņa bērni draudzīgi sēdēs pie ģimenes viesību galda. Bet tā notiek ne vienmēr! Un tu pēkšņi vari attapties ļaunās pamātes lomā!
Foto: Shutterstock
Konsultē
JOLANTA ŪSIŅA,
psiholoģe un ģimenes psihoterapijas speciāliste ģimenes psiholoģijas centrā Līna.
Iemesli nepatikai var būt dažādi
Viņš, viņa un bērni. Tikai katram savi no iepriekšējām laulībām un jau pieauguši. Kā izveidot attiecības ar partnera lielajiem bērniem? Tu tagad būsi pamāte? Jaunā mamma pieaugušiem cilvēkiem?!
Situācijās, kad tēvam pēc šķiršanās tuvu attiecību ar bērniem īsti nemaz nav bijis, jāuzmanās uz līdzenas vietas sākt spēlēt ģimeni.
«Ja bērni jau pieauguši, skaidrs, ka tēva draudzene vai sieva te nekad nebūs ne mamma, ne pamāte, ne audžumāte – visbiežāk viņu sauks vārdā,» teic ģimenes psihoterapijas speciāliste Jolanta Ūsiņa, kas daudz strādājusi ar tā saucamajām saliktajām ģimenēm – ģimenēm, kurās satiekas cilvēki ar iepriekšējo laulību pieredzi. Un nav noslēpums, ka pieaugušie bērni ne vienmēr pieņem vecāka partneri. «Dažreiz iet pat pavisam traki, sevišķi ar pusaudžiem,» atzīst Jolanta Ūsiņa. «Vēl nesen iznāca saskarties ar stāstu, kad pusaugu meitene pilnībā izšķīra tēva jauno ģimeni.»
Iemesli nepatikai ir dažādi. Kādam lielajam bērnam vienkārši nepatīk, ka mammai vai tētim tagad ir cits. Kāds nav piedevis smagu šķiršanos. Kādam liekas, ka iepriekšējās attiecības vēl nav pabeigtas. Kādam šķiet sāpīgi ierasties kādreizējā vecāku mājā un redzēt, ka virtuvē saimnieko cits cilvēks. Kāds ir sašutis – kā, tēvam jau 60, viss, vecums klāt, bet viņš vēlreiz grasās precēties! Kāds ir pieradis ar vecākiem manipulēt vai uzskatīt viņus par savu privātīpašumu.