Kāpēc ir svarīgi prast gaumīgi lepoties un beigt bezgaumīgi lielīties

Mēdz teikt, ka latviešiem ir grūtības ar sevis slavēšanu un savu sasniegumu izrādīšanu. Tas bieži vien šķiet kaut kā bezgaumīgi. Bet varbūt lielīties arī ir jāmāk? Vai to var iemācīties? Un ko darīt tiem, kam tas nu nepavisam nav asinīs?
Aiva Alksne
Foto: Shutterstock

Konsultē
Solvita Vektere,
psihoterapijas speciāliste

Nevajadzētu ļauties kārdinājumam, piemēram, ciemos esot, sākt dižoties ar saviem varoņdarbiem, liekot vīram justies neērti.

Reiz ļoti sen kādā seminārā piedzīvoju gandrīz vai šoku. Lektors, pirms sāka runāt par lietu, vispirms cītīgi lika slaidu pēc slaida, teju 20 minūtes stāstot par savu izglītību, darba pieredzi un gūtajiem panākumiem, kas, protams, bija satriecoši. Bet es dīdījos krēslā, skatījos pulkstenī un domāju – kad viņš pārstās ar sevi lielīties un beidzot pievērsīsies lekcijas tēmai? Tagad, protams, saprotu – tā dara. Cilvēks apzinās savas unikālās zināšanas un attiecīgi arī sevi prezentē. Māka pasniegt sevi mūsdienās vispār kļuvusi svarīga un spēja sevi skaļi paslavēt ir viens no tās stūrakmeņiem. Un ne tikai darba vidē, bet arī ģimenē un draugu lokā. 

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē