Kā atpazīt depresiju – sevī vai līdzcilvēkos?

Kura gan no mums kādreiz nav jutusies nomākta? Neveiksmes darbā, vilšanās attiecībās, tuva cilvēka zaudējums, pieaugošie rēķini, kas ik mēnesi jāmaksā, – tie ir tikai daži faktori, kas var izraisīt nomāktību. Nespējot tikt galā ar negatīvajām emocijām, vari pat nepamanīt, kad parastas skumjas vai hroniski slikts garastāvoklis pārtop par diagnozi. Kā atpazīt depresiju – sevī vai līdzcilvēkos?
Madara Ozoliņa
Madara Ozoliņa
Foto: Shutterstock

Pieredzes stāsts

Iekšēji jutu, ka kaut kas īsti nav kārtībā 

Anna Kupče (32 gadi):

«Nav tādas ideālās pasaules, kurā dzīvot, bet iespējami labāko vidi sev apkārt mēs varam veidot paši. Tāpēc, manuprāt, līdzās ikgadējām fiziskās veselības pārbaudēm ikvienam būtu jāapmeklē arī psihoterapeits vai, ja nepieciešams, psihiatrs. Diemžēl par mentālo veselību joprojām tiek runāts salīdzinoši maz, un daudzi cilvēki savu dzīvi tā arī nodzīvo, samierinoties ar iekšējiem pārdzīvojumiem, jūtoties nelaimīgi vai ar kaut ko neapmierināti. 

Valsts slimnīcā man diagnosticēja bipolāros traucējumus ar depresiju un izrakstīja spēcīgas zāles.

To, cik domāšanas ziņā neveselīgi un nabadzīgi līdz šim esmu dzīvojusi, sapratu, kad pārcēlos uz dzīvi Nīderlandē – tas bija pirms vairāk nekā pieciem gadiem. Es ļoti maz rūpējos par savu mentālo veselību, jo svarīgāk likās iederēties starp citiem sabiedrībā – daudz strādāt, pelnīt, maksāt rēķinus, ballēties.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē