Fotogrāfiju terapija. Sakārtot sevi caur fotogrāfijām 2
Ir tiešām svarīgi svētku laikā visiem kopā nofotografēties! Tāpat svarīgi ir veidot ģimenes albumus un reizi pa reizei kopā tos pašķirstīt. Jo fotogrāfijas var kļūt par brīnišķīgu terapiju, kas palīdz celt pašapziņu, uzlabot attiecības, stiprināt ģimeni un saprast pašai sevi.
Foto: Shutterstock
Jūtos vīlusies. Bet pēc tam saprotu – patiesībā terapija bija jau viss iepriekšējais vakars, kad atlasīju bildes, aizdomājoties par daudz ko savā pagātnē.
Nekad cilvēces vēsturē nav fotografēts tik daudz kā tagad, kad tas notiek ātri, viegli un instagramīgi. Bet fotogrāfiju terapija gan norisinās pavisam citādi – lēni, apzināti un izbaudot mirkli. Viena no fotogrāfiju terapijas pionierēm un radītājām ir kanādiešu psiholoģe un mākslas terapeite Džūdija Vaizere, savukārt psiholoģe Inga Bērziņa pie viņas ir mācījusies un iegūtās zināšanas pamazām sāk likt lietā. «Terapeitiskās fotogrāfijas tehnikas var celt pašapziņu un labsajūtu, uzlabot attiecības ģimenē un ar apkārtējiem, motivēt uz labām pārmaiņām,» teikts Džūdijas Vaizeres mājaslapā, un turpinājumā seko garš citu ieguvumu saraksts.
Svētku laiks ir ideāls, lai izbaudītu, ko spēj fotogrāfijas. Ciemošanās, ģimenes albumu šķirstīšana un fotografēšanās – tas viss var kļūt par jēgpilnu un interesantu dvēseles terapiju.
Kā notiek fotogrāfiju terapijas seanss
Sākas ar to, ka psiholoģe Inga Bērziņa man piedāvā mazu fotogrāfiju terapijas seansu. Vispirms jāpaveic mājasdarbs. No savām fotogrāfijām (drīkstu izmantot arī citas bildes, ja tās man izsaka ko īpašu) jāatlasa 25 visīpašākās un mīļākās. Un tam jāvelta vismaz stunda laika. Iepriekšējā vakarā kārtīgi sagatavojusies, ar bilžu kaudzīti ierodos uz seansu. Kas tik tajās nav iemūžināts! Draugi, suņi, mīļie cilvēki, īpaši dzīves brīži, ceļojumi!