Zero Waste – paradums, kurš sākas ģimenē
Domājot par to, kāda būs pasaule, kurā reiz dzīvos mūsu bērni un mazbērni, arvien vairāk ģimeņu pievēršas Zero Waste kustībai. Tās mērķis ir mazināt atkritumu daudzumu, iegādājoties dabai draudzīgus produktus, kā arī šķirojot atkritumus, lai pēc tam tos būtu iespējams pārstrādāt. Cik viegli ir pievērsties bezatkritumu dzīvesveidam, ja mājās ir mazi bērni? Pieredzē dalās RASMAŅU ģimene no Rīgas un GAIDELIONU ģimene no Cēsīm.
Zināji? Zero Waste (nulles atkritumi) kustība ir radusies pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, un tās vīzija ir pasaule bez atkritumiem. Mainot savus ikdienas ieradumus – labojot, pārveidojot, lietojot vēlreiz un šķirojot pārstrādei –, būtiski varam mazināt atkritumu kalnus.
Pieredzē dalās Klinta un Edmunds Rasmaņi, Odrijas (7 mēneši) un Edvarda (2 gadi 4 mēneši) vecāki.
Stāsta KLINTA:
Ar ko mēs sākām?
Mūsu ģimene bezatkritumu dzīvesveidam sāka pievērsties aptuveni pirms pusotra gada. Zero Waste vai, kā mēdzam teikt, Less Waste (tas būtu tuvāk tam, ko mēģinām darīt) pievērsos tad, kad redzēju baisu statistiku par vienreizlietojamo autiņbiksīšu sadalīšanos. Izrādās, tās pilnībā sadalās aptuveni 800 gadu laikā. Vājprāts! Kļuva slikti, domājot par to, kāda būs pasaule mūsu bērniem.
Mēs to darām mūsu bērnu nākotnes un arī labākas mūsu pašu dzīves vārdā.
Divas draudzenes mani iedrošināja palūkoties no malas uz dažādām lietām un sākt rīkoties – mainīt ikdienas paradumus. Ja par kaut ko iedegos un redzu tam mērķi, tad uz to eju. Pamazām un varbūt ne tik vienkārši, bet eju. Priecājos, ka jau pašā sākumā mani atbalstīja arī vīrs. Mēs to darām mūsu bērnu nākotnes un arī labākas mūsu pašu dzīves vārdā.