Mežāzis
Šīs zīmes pārstāvis ēd drīzāk maz, nevis daudz. Mežāža ēdienkarte ir vienkārša, askētiska. Viņš vienmēr zina, kur var dabūt lētus un kvalitatīvus produktus. Viņš prot gatavot, taču to dara nelabprāt.
Brokastīs izvēlas putru, omleti vai vārītu olu ar sviestmaizi. Priekšroku dod cietākam ēdienam, nepatīk pārvārīts ēdiens, biezeņi. Viņaprāt, normālai gaļai un zivīm ir kauls, asakas, tāpēc gaļas vai putnu fileja viņa maltītē ir reti.
Mežāzis ēd lēni, nesteidzoties, un rodas priekšstats, ka ēdiens viņam nesagādā baudu, nav apetītes.
Citi lasa
Taču ēdot viņš daudz komunicē ar ģimenes locekļiem, draugiem, tādējādi vienā reizē nošaujot divus zaķus.
Par spīti garajām ēdienreizēm, Mežāzis ēd samērā maz. Dažreiz viņam pietiek ar aukstajām uzkodām, marinētiem dārzeņiem un sēnēm. Labprāt ēd dārzeņus, bet izvēlas nesagrieztas salātlapas, kāpostlapas, burkānus, arī citus dārzeņus nesasmalcina. Lieliska maltīte ir dārzeņi ar sieru, sautēti dārzeņi vai dārzeņu salāti ar zaļumiem.
Mežāzis maltītei labprāt izvēlas gaļas subproduktus, ko vāra vai cep. No zivju ēdieniem viņš izvēlas folijā sautētu vai ceptu zivi un pasniedz to nesagrieztu vai sagrieztu lielos gabalos ar svaigiem vai sautētiem burkāniem, kāpostiem un citiem dārzeņiem piedevās. Mežāzis ēdienam bagātīgi pievieno zaļumus. Mežāzim patīk skāba garša, tāpēc gaļas, zivju un citiem ēdieniem pievieno citronu sulu, citronskābi vai citas pārtikas skābes. Viņš dod priekšroku arī augļiem un ogām ar skābu garšu – citroniem, laimiem, granātāboliem, ķiršiem, jāņogām.