Plaši izmantota zivs, tāpat kā lasis. Līdzīgi tīrāmi un sadalāmi ir arī nelieli zandarti un upes foreles.
1. Vispirms zivij iztīra iekšas un nokasa zvīņas. To labāk darīt izlietnē, jo kasot zvīņas lec uz visām pusēm. Pēc tam zivi noskalo un pārvelk ar nazi pār ādu, noslaukot lieko mitrumu un pārbaudot, vai nav palikušas kādas zvīņas.
2. Ar nazi veic ieapaļu griezumu, nogriežot galvu. Galva labi noder buljonam, bet vispirms ar šķērēm izgriež žaunas (tās dara buljonu rūgtu).
3. Tad gareniski griež zivi uz pusēm, virzot nazi gar muguras asaku. Fileju atdala, pārgriežot lielo asaku ar nazi vai šķērēm. Ar plāno nazi nogriež sāniskās asakas, pēc iespējas mazāk atstājot pie asakām filejas gaļu.
4. Filejām uzmanīgi nogriež arī brūngano tauku kārtiņu un trekno vēdera daļu. Tad ar pinceti izvelk asakas – ar pirkstu pavelkot, var labi sataustīt asaku galus filejā. Jācenšas strādāt precīzi, lai zivs gaļu nesaārdītu.
5. Tālāk ir divi varianti – sagatavot filejas gabaliņu ar ādu vai arī atdalīt to no ādas. Pirmajā gadījumā izgriež no vidus skaistu gabaliņu, otrajā griež fileju uz pusēm un ar plāno nazi atdala no ādas – ja nazis ass, visam vajadzētu izdoties godam!