Otrdienas vakarā Jelgavā ap pulksten 21.55 sieviete vadīja automašīnu „Toyota Corolla” un vīrietis vadīja automašīnu „Audi A4” pa Lielo ielu.
Tuvojoties krustojumam ar Pētera ielu, luksoforā iedegās aizliedzošais sarkanais signāls, tomēr abi autovadītāji, apdraudot savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku veselību, dzīvību un drošību, nolēma steidzīgi turpināt kustību un šķērsoja krustojumu brīdī, kad luksoforā dega aizliedzošais sarkanais signāls.
Agresīvais manevrs tika fiksēts Valsts policijas dienesta automašīnas videoreģistratorā, un likumsargi, izmantojot transportlīdzekļa speciālās skaņas un gaismas signāla bākugunis, abus pārdrošos autovadītājus apturēja, pirms viņi sasniedza nākamo krustojumu.
Policijā par notikušo tika sākti divi administratīvā pārkāpuma procesi un katram vadītājam piemērots naudas sods 50 eiro.
Jelgavā divu automašīnu vadītāji brauca pa Lielo ielu, un tuvojoties krustojumam, 🚦iedegās 🔴signāls, tomēr, apdraudot savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, abi šoferi šķērsoja krustojumu brīdī, kad luksoforā dega 🔴signāls.
— Valsts policija (@Valsts_policija) August 4, 2022
Vairāk info👉https://t.co/BGty0NqNQo pic.twitter.com/1DU1BZTDpE
Atbilstoši ceļu satiksmes likumam, par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, tiek piemērots naudas sods no 30 līdz 140 eiro.
Kā viens no risinājumiem agresīvi braucošo autovadītāju disciplinēšanai kalpo garāmgājēju vai citu vadītāju iesūtītie video, kas filmēti ar telefonu vai videoreģistratoru. Lai policija šos video varētu uzskatīt par pierādījumu soda piemērošanai, tiem jābūt kvalitatīviem, proti, skaidri jāredz pārkāpuma veicēja auto reģistrācijas numurs, kā arī iesniedzējam jānorāda pārkāpuma veikšanas datums, vieta un laiks.
Valsts policija vērš uzmanību, ka smagu ceļu satiksmes drošības pārkāpumu gadījumos uz video pamata var tikt sākti arī kriminālprocesi.